JForce Teknik Destek
TR - EN
JForce
Jforce Facebook JForce Linkedin Jforce contact us
 
Ürünler
 

JFORCE FİNANS

JFORCE FİNANS
  • Şirket içi finansal işlemlerinizi kolayca yönetebilmenizi sağlayan,
  • Dış kaynaklar ile entegrasyonu sayesinde finansal portföyünüzün takibini ve yönetimini kolaylaştıran ,
  • Detaylı ve esnek raporlama araçları ile mevcut portföy analizleri sunan,
  • Muhasebe entegrasyonu ile birlikte günlük ve aylık otomatik süreçler ile iş yükünüzü azaltan web tabanlı bir Finans takip uygulamasıdır. 

Uygulama son teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş olup esnek mimarisi sayesinde şirket içi çözümleriniz ile entegrasyonu çok kolay bir şekilde sağlayabilmektedir. Sağlamış olduğu rest servisler sayesinde dış uygulamalarınız ile haberleşebilmekte , gerekiyor ise mobil uygulamalarınıza dahi kolay bir şekilde entegre olabilmektedir.

Uygulama İle Yapılabilecek İşlemlerin bir kısmını şu şekilde özetleyebiliriz:

1.     Mevcut portföyünüzü yönetebilmek adına temel tanımlama adımları :

a.     Kurum Tanımlamaları : Çeşitli kıymetler üzerinden yapılacak alım/satım/tanım işlemlerinde kullanılacak kurumların yönetiminin sağlandığı adımdır, işlem yaptığınız kurumları yönetebilmeniz ve ilgili kurumlar için iletişim bilgileri tanımlayabilmeniz imkan sağlar.

b.     Tahvil/Bono Tanımlamaları : Tahvil alım/satım işlemlerinde kullanmak üzere iskontolu/kuponlu bono tanımlamaları yapabileceğiniz, kupon faiz oranları ile çalışabileceğiniz tanımlama ekranıdır.

c.     Hisse Senedi Tanımlamaları : Hisse Senedi Alım/Satım işlemlerinizde kullanacağınız temel hisse senedi tanımlamaları yapabileceğiz adımdır.

d.     Yatırım Fonu Tanımlamaları : Yatırım Fonu Alım/Satım işlemlerinizde kullanacağınız temel yatırım fonu tanımlamaları yapabileceğiniz adımdır.

e.     Tahvil Resmi Gazete Değer Girişi : Tahvil Tanımlarınızın günlük resmi gazete değerleri ile çalışabileceğiniz adımdan oluşmaktadır. 

f.      Imkb Tahvil Değer Sorgulama : Uygulama günlük olarakhttp://borsaistanbul.com üzerinden mevcut tahvillerin resmi gazete fiyatları ve takas fiyatlarını otomatik olarak kaydetmekte ve raporlama araçları üzerinden bu değerler ile birlikte detaylı analizler gerçekleştirebilmektedir, tüm bu verileri işlem tarihi bazında isteyelebilmeniz ve gerekiyor ise raporlayabilmeniz için tasarlanmış bir adımdır.

2.  Mevcut Portföyünüz üzerinden yapabileceğiniz Alım/Satım işlemleri :

a.     Tahvil İşlemleri : Mevcut tanımlı bonolarınız üzerinden tahvil alımı ve mevcut alımlarınız üzerinden de tahvil satış işlemlerinizii gerçekleştirebileceğiniz, mevcut tahvil verileriniz istediğiniz kurumlar üzerinde bloke işlemleri ile limitleyebileceğiniz adımlardan oluşur. Ayrıca tüm alım/satım/blokaj işlemleriniz bu adımlar üzerinden raporlanabilmektedir.

b.     Döviz İşlemleri : Tanımlanmış ve yönetilebilir kur tanımları üzerinden (TRL, USD , EUR , GPB , DKK , CHF gibi ) alım satım işlemleri yapabileceğiniz adımdır.  Burada öngörülen parite değerleri ile ileri valörlü döviz işlemleri tanımlayabilir, valör tarihi gelen döviz alım satımları için günün kur değeri ile tanımlanan parite değeri üzerinden oluşacak arbitraj farklarını otomatik olarak hesaplayabilir, muhasebeleştirebilirsiniz.

c.     Repo İşlemleri : Portföyünüzde bulunan repo tanımlarınızı yönetebileceğiniz adımdır.

d.     Hisse Senedi İşlemleri : Tanımlamalar ile yönetebildiğiniz hisse senetleri üzerinden alım/satım işlemleri gerçekleştirmenizi sağlar.

e.     Vadeli Mevduat İşlemleri : Vadeli mevduat bağlama, vadesinden önce bozdurma, kismi işlem kaydı oluşturma gibi işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlar.

f.      Yatırım Fonu İşlemleri : Yatırım fonu alım/satım işlemleri yapmanızı sağlar .

g.     Banka İşlemleri : Banka şubeleri arası havale/eft işlem kayıtlarını tutabileceğiniz, detaylı raporlama alabileceğiniz adımdır. 

3.  Detaylı Portföy Raporlamaları :

a.     Bu adım sayesinde tahvil hareketlerinizi , vadeli mevduatlarınızı , repo işlemlerinizi , fon alım/satım işlemlerinizi , günlük işlem kayıtlarınızı ve istediğiniz bir tarih için mevcut portföy raporlarınızı oluşturabilirsiniz.

b.     Oluşturulan raporların önemli bir kısmı hesap fonksiyonları ile donanmış Excel raporları olarak oluşturulmaktadır. Bu şekile oluşan raporlar üzerindeki istenilen veriler ile değişiklik yaparak güncelleme yada istenilen veri filtreleme imkanları ile her rapor isteğinize göre özelleştirilebilir.

4.  Yönetimsel İşlemler & Muhasebe Entegrasyonu :

a.     Rol Tanımlamaları :  Bu adım sayesinde sistemde yeni yetkiler tanımlayarak , kullanıcılarınız için yetkilendirme ve güvenlik seviyeleri belirleyebilirsiniz.

b.     Kullanıcı Yönetimi : Bu modül sayesinde finansal uygulamayı kullancak kullanıcı tanımlamaları yapabilir, istenmeyen kullanıcıların pasif hale gelmelerini sağlayabilirsiniz.

c.     Kullanıcı Yetkilendirmeleri : Bu adım ile birlikte tanımladığınız yetkilendirmeler için menü adımları belirleyerek, kullanıcılarınızın istenmeyen adımları görmesini engelleyebilir, sadece kendisine ait raporları vs görmesini diğer kaynaklara erişememesini sağlayabilirsiniz.

d.     Geliştirilmiş Yönetim Paneli : Bu adım sayesinde sistemde aktif olarak işlem yapan kullanıcıların yönetimi, uygulamanın çalıştığı server log bilgileri , ilgili server ın erişim adresleri , sistem bilgileri, veritabanı istatistikleri gibi detaylı analizlere ulaşabilirsiniz

e.     Muhasebe Entegrasyonu :  Bu adım ile birlikte , mevcut portföy işlemlerinizi şirketinizin muhasebe modüllerine kolay bir şekilde entegre edebilir, günlük ve aylık fiş entegrasyonlarınızı otomatik olarak sağlayabilir ya da belirlediğiniz kurallar ve fiş açıklamaları ile entegrasyon sağlayabilirsiniz.

Ürünler