JForce Teknik Destek
TR - EN
JForce
Jforce Facebook JForce Linkedin Jforce contact us
 
Çözümler
 
Çözümler

SANALLAŞTIRMA VE KONSOLİDASYON

Sanallaştırma

Yeni uygulamaların kullanıma sunulması ve öngörülmeyen büyümenin de etkisiyle karmaşıklık BT altyapınızda var olmaya devam ediyor olabilir. Ancak, her seferinde bir sunucu eklediğinizde yeni bir uygulamanın yanı sıra ek bir taban ya da raf alanına, güç sistemine, soğutma olanağına, ağ arabirimlerine, veri depolama ve yönetim kaynaklarına gereksinim duyarsınız. Bu tür bir karmaşıklık verimsizliğe yol açar.

Sorunun çözümü birleştirme ve sanallaştırmadadır. Kuruluşların çok sayıdaki işletim sistemlerini ve yazılım yığınlarını tek bir platform üzerinde birleştirmelerini ve bu platformu belirli iş ve uygulama gereksinimlerinin daha dinamik bir biçimde karşılanmasına tahsis etmelerini sağlayan yeni teknolojiler ortaya çıkmıştır. IBM'in sanallaştırma alanında kaydettiği en yeni gelişmeler geleneksel veri yığınlarından kurtulmayı sağlarken eskisine göre çok daha geniş bir platform desteği ve ölçeklenebilirlik olanağı sunmaktadır.

IBM Power™ Systems sunucu ailesi, maliyetleri kontrol altında tutmanıza yardımcı olurken genel performans, kullanılabilirlik ve enerji verimliliği düzeylerini iyileştiren, başarısı kanıtlanmış sunucu birleştirme platformlarını içerir. Bu sunucular ve IBM PowerVM™ sanallaştırma çözümleri ile işletmeniz uygulamaları ve sunucuları birleştirebilir, sistem kaynaklarını sanallaştırabilir ve daha esnek ve dinamik bir BT altyapısı sağlayabilir.

Çözüm alternatifleri olarak;

  • IBM PowerVM  - IBM i, AIX, 64-bit Linux
  • IBM SVC (Storage Virtualization Controller
  • VMware
  • MS Hyper-V


 

Çözümler